Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Sepcial Promotion

REJESTRACJA: 535 33 11 77

 

 

Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych dotyka około 12% populacji i stale wzrasta.

Głównym czynnikiem sprawczym są alergie, zanieczyszczenie powietrza oraz ekspozycja na dym tytoniowy. Stwarza to duży problem społeczny i wyzwanie dla opieki medycznej. Obliczenia z krajów rozwiniętych wskazują że przewlekłe zapalenie zatok jest średnio powodem absencji 5,7 dnia / rocznie.

 

W leczeniu z wyboru stosuje się płukanie nosa i zatok za pomocą roztworów soli, sterydoterapię donosową jak i w wybranych przypadkach antybiotykoterapię. Jeżeli objawy nie ustępują, kolejnym krokiem jest leczenie operacyjne (endoskopową operację zatok przynosowych FESS, FEOZ). Obecnie dostępne leczenie operacyjne wymaga kilku dniowej hospitalizacji i minimum 2 tygodniowej rekonwalescencji. Wielu ze wspomnianych pacjentów mogłoby skorzystać z zabiegu balonoplastyki, który wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia.

 

Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne dla pacjenta ponieważ:

  • hospitalizacja trwa tylko kilka godzin ,
  • nie stosuje się podczas tej operacji  znieczulenia ogólnego  (tylko miejscowe)
  • nie ma konieczności absencji w pracy (można wrócić do niej następnego dnia). 

 

W USA jest to coraz popularniejsza metoda leczenia, ze względu znaczne zmniejszenie absencji pracowników na rynku pracy (krótka hospitalizacja i brak konieczności rekonwalescencji, brak absencji spowodowanej chorobą około 16 dni pracujących rocznie)

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonujemy przy wykorzystaniu endoskopii i nawigacji dzięki czemu znacznie zmniejszamy ryzyko powikłań. Wszystkie balony są dobierane indywidualnie i precyzyjnie umieszczane w zatokach dzięki nawigacji. Jest to jedyny system zapewniający taką pewność prawidłowego umieszczenia balonów redukując znacznie ryzyko powikłań. Zabiegi wykonujemy przy użyciu balonów nawigowanych NuVent EM  firmy Medtronic w znieczuleniu miejscowym. Warto wspomnieć, że jesteśmy pionierem w Polsce w wykonywaniu tych procedur w warunkach chirurgii jednego dnia w znieczuleniu miejscowym. Więcej na ten temat możecie Państwo obejrzeć w krótkim reportarzu dostępnym pod linkiem: https://panorama.tvp.pl/

 

Którzy pacjenci mogą skorzystać z tego typu zabiegu?

  • Pacjenci z przewlekłym zapaleniem zatok bez polipów
  • Pacjenci z nawrotowym zapaleniem zatok
  • Pacjenci z bólami twarzoczaszki pochodzenia zatokowego
  • Pacjenci z bólami twarzoczaszki i głowy podczas częstych lotów samolotem (frequent flayers)

 

Jak się umówić na zabieg?

Rejestracja: 535 33 11 77